Dračí studna LUNG CHING Zhejiang

Zelená čína na víc nálevů pro závisláky i začátečníky

110 Kč
Skladem

Dodavatel říká: China Zhejiang LUNG CHING
Velmi kvalitní střední třída slavného zeleného čaje. Kvalitní, typicky tvarovaný, hruběji tříděný, lehce polámaný list. Světle zelený nálev charakteristické, výtečné, vyvážené, trávově sladké chuti s příjemně nahořklým ořechovým, jakoby pečeným aroma.

Tip na přípravu: do vyhřáté konvice vsypat 6 - 7 gramů čaje, přelít 0,3l vody o teplotě 80°C, louhovat cca 2 - 2,5 minuty, možno znovu zalít.

 

Teaground říká: Podle legendy si mnich vyprosil od draka, žijícícho v horách poblíž vesnice Hang Zhou, déšť, který ukončil dlouhé období sucha, nebo mu snad drak poradil, kde hledat pramen který bude zavlažovat vyschlou půdu čajových zahrádek chudých vesničanů... Každopádně se jedná o čaj s dlouhou tradicí, a jeden z těch, které spoustu lidí naučí pít dobrý sypaný zelený čaj. Chuťově je to typická čína, tedy spíš slunce, seno a louky, než moře a lesy, které rozezná citlivý jazýček v japonských čajích.

Při zalévání si dejte pozor na teplotu vody, obecně je zažité, že by se měla na zelený čaj použít vodu teplá 70 C. To znamená počkat cca tři minuty od skončení varu, nebo vodu třikrát přelít z konve do jiné. Některé čínské čaje ale vydají nejlepší chuť při zalití vodou blížící se teplotou k 80 C, není tedy dobré po zapnutí varné konvičky odbíhat s tím "že až přijdu za těch pět minut, bude to tak akorát vlažné."

Naopak po zalití je možné čekat i déle, pokud použijeme menší, cca poloviční, množství čajových lístků, než je doporučeno výše.

Kód Kód: 51
Kategorie: Zelené čaje