Jednoducý čajový set - slévátko a miska

Kompaktní a elegantní čajový set.

380 Kč
Skladem

Kompaktní a elegantní čajový set, vhodný na cesty nebo především na takové to "casual" pochlastávání čaje ať už při práci, snídani atd., když není čas na žádné velké obřady (a přiznejme si, kdy je, že...).

Celkem efektivně nahradí klasický gaiwan nebo kompletní kung-fu sadu, předností je jednoduchost obsluhy. Miska "pasuje" ke slévátku, takže při správném zabalení se dá komplet přenášet bez většího rizika. Je myšleno na to, že se jedná o set pro jednoho pijáka - díky velkém objemu misky můžete čajovat ortodoxním spůsobem - nalít vodu nejdřív do misky, aby se ochladila, pak do slévátka a zpět... k čemuž se menší misky klasických čajových setů nehodí.

Pokud nevíte, o čem je výše řeč, kupte si normální půllitrovou nebo litrovou konvičku, nebo si půjčete od babičky hrnek cibulák a čaj pijte z něj. Napovíme, že se zde jedná o pití vícenálevových zelených čajů, ale i puerů, oolongů aj., kdy si každý šálek slijeme zvlášť horkou vodou např. z termosky (not included)...

 

Objem: slévátko: 150ml, šálek: 100ml

Šířka: slévátko 9,5 cm, šálek 7,5 cm

Výška: slévátko 4,5, šálek 3,5 cm

 

Toto zboží je z materiálu yixing (jišing) neboli zisha zvaného. Je velmi nevhodné jej mýti jarem, neboť "nasaje" jeho chuť a mnoho vašich dalších čajových nálevů bude vonět jako syntetické luční květiny, což sice mají mazlíčkové rádi, ale vy se z toho akorát pozvracíte. Může (ale nemusí) být chráněno před poškozením a nasátím pachutí při přepravě vrstvou vosku. Při prvním použiti pak na něm vyskáčou bílé mapy, které je třeba trpělivě vyčistit teplou vodou a hadříkem. Toto je vlastnost a ne chyba.

Toto je "bazarové" zboží. Je sice nepoužité, úplně nové, možná i originálně zabalené, ale jelikož jsme ho koupili od neznámého pobudy v nádražní nálevně, nemáme k němu žádná osvědčení, vysvědčení ani jiná svědčení. Proto ho prodáváme jako bazarové zboží vhodné např. k dekoraci.

Kód Kód: 361
Kategorie: Všechno k čaji