Slévátko s reliéfem draka

Slévátko ke kung-fu sadě, 180ml

295 Kč
Skladem

Velice hezky zpracováné slévátko k čajování ve stylu kung-fu.

O co jde: Typicky máte při vašem neobratném imitování čajového obřadu k dispozici větší konvičku o objemu cca 200 ml a malé šálečky o objemu ani ne půl decilitru (50ml). Navíc možná potřebujete vodu o různé teplotě, typicky zpočátku méně a s dalšími nálevy více horkou. Je proto vhodné nalít vodu z termosky do slévátka zhruba o objemu konve, počkat minutku dvě, pak zalít čaj v konvičce, dle libosti louhovat, a v pravý okamžik najednou slít zpět do slévátka, a až odtud do šálků ze kterých se pije.

Toto slévátko o objemu 180ml se výborně hodí k setům z yixingové hlíny.

 

Toto zboží je z materiálu yixing (jišing) neboli zisha zvaného. Je velmi nevhodné jej mýti jarem, neboť "nasaje" jeho chuť a mnoho vašich dalších čajových nálevů bude vonět jako syntetické luční květiny, což sice mají mazlíčkové rádi, ale vy se z toho akorát pozvracíte. Může (ale nemusí) být chráněno před poškozením a nasátím pachutí při přepravě vrstvou vosku. Při prvním použiti pak na něm vyskáčou bílé mapy, které je třeba trpělivě vyčistit teplou vodou a hadříkem. Toto je vlastnost a ne chyba.

Toto je "bazarové" zboží. Je sice nepoužité, úplně nové, možná i originálně zabalené, ale jelikož jsme ho koupili od neznámého pobudy v nádražní nálevně, nemáme k němu žádná osvědčení, vysvědčení ani jiná svědčení. Proto ho prodáváme jako bazarové zboží vhodné např. k dekoraci.

Kód Kód: 364
Kategorie: čaj