Darjeeling HIMALAYA BLEND

Osvěžení z indické strany Himalájských velehor

70 Kč
Skladem

Dodavatel říká:
Standardní směs solidní kvality, nálev velmi dobré, vyrovnané, lehce medově nasládlé chuti.

Tip na přípravu: 7 - 9 gramů čaje vsypat do čajového filtru, přelít 0,6l vroucí vody, prolívat, louhovat cca 150 sekund.

 

Teaground říká: Čaj pěstovaný v zahradách položených vysoko nad mořem, plný svěžesti a síly, kterou čerpá z čisté země a vysokohorského vzduchu. Někteří lidé jsou ho schopni vypít za den enormní množství. Dodá nejen energii, ale i chuť k jídlu a celkově do života. Doporučená doba louhování poskytne spíš etéricky jemný nálev, jež přijde k duhu něžným povahám, hipstrům a rozevlátým vílám. Drsní chlapi, drsné holky, a lumbersexuálové ho "jakože" zapomenou v konvi nebo sítku, a pijou i po čtvrt hodině louhování. Sice se jim z toho zkroutí fousy a orosí brýle, ale není to takový nápor na žaludek jako třeba, také indický, čaj z Assamu.

Na označení blend, čili směs, není nic špatného. Nejedná se o žádný námet z podlahy, ale čaje z různých plantáží smíchané tak, aby se dosáhlo konstatní kvality a typické chuti. Ta se víc blíží druhosklizňovým, hrubším a "tmavším" Darjeelingům, ale pořád je tam poznat charakter vyšší nadmořské polohy pěstování.  

Toto je patrně čaj, o kterém zpívá Těžkej Pokondr v písni "Čaje z Indie", i když celkový charakter jejich tvorby svědčí spíše o intoxikaci skvělejšími odrůdami z čerstvých sklizní.

Kód Kód: 48
Kategorie: čaj
Hmotnost: 0.05 kg